KLAVÍRY
kamenný obchod v Komárne od roku 1989

sk
Produkty Cenník
Pracovná stanica - Arranger-keyboard
Počet klávesov: 61
Klaviatura: aftertouchdynamická
Farba: červenáčierna
Polyfónia: 128
MIDI: InOutUSB
Konektory: Audio InL/Mono,R Outsluchátka

■Váha:
13,9 kg, 

■Rozmery (š x h x v):
980 x 364 x 126 mm, 

■Zvukové programy:
1500+, 

■Štýly:
500+, 

■Efekty:
T.C. Helicon Vocal proc., Master, Insert , 
Ďalšie vlastnosti: mp3nahrávanieSD slottranspozíciaUSB médiavideo výstupvrstvenie zvukov
Korg Pa4X Professional Arranger 61 Keys

Profesionálna pracovná stanica, Arranger Keyboard so 61 klávesovou, polovyváženou klaviatúrou s dotykovou citlivosťou a funkciou aftertouch. Nástroj disponuje novým zvukovým enginom EDS-X (Enhanced Definiton Synthesis-eXpanded) s vylepšeným realistickým a kryštálovo čistým zvukom a jednoduchým usporiadaním ovládacích prvkov a intuitívnym prepracovaním grafického rozhrania. K dispozícií je tiež veľký, prehľadný 7" display s funkciou TouchView, masívna interná ROM pamäť s rozšírenou PCM databázou, viac ako 1500 zvukov vrátane GM a XG setov, 512 užívateľských zvukov a 128 užívateľských bicích sád s plnou možnosťou editácie. Rozmery: 980 x 364,4 x 125,6 mm (so sklopeným displejom), hmotnosť 14 kg. Nástroj oplýva elegantným, nadčasovým hliníkovým designom.

Hlavné vlastnosti:
- Polovyvážená klaviatúra s dotykovou citlivosťou a aftertouch.
- Elegantný, nadčasový hliníkový dizajn.
- Obrovský sedempalcový kapacitný TouchView™ displej.
- Jednoduché usporiadanie ovládacích prvkov a intuitívne prepracované grafického rozhranie
- Nový EDS-X (Enhanced Definition Synthesis-Expanded) zvukový engine
Vylepšená realistickosť a krištáľová čistota zvukov.
- Masívna interná ROM pamäť s rozšírenú PCM databázou.
Plus až 400* MB užívateľských PCM dát
- Viac ako 1,500 zvukov* vrátane GM a XG setov.
- 512 užívateľských zvukov a 128 užívateľských bicích sád s plnou možnosťou editácie.
- Digital Drawbar Organ zvukový engine.
- DNC (Defined Nuance Control):
Tri prepínače s priraditeľnou funkciou - Štvorcestný joystick.- Ribbon controller
- Kompletné funkcie pre nahrávanie a editácie samplov.
- Import audio zvukových kriviek všetkých najrozšírenejších formátov Wav, AIFF a SoundFont™.
Viac ako 500* továrenských štýlov obsahujúcich rôzne možnosti pre Intro, Ending, Fill, Count-in a Break.4 Keyboard sety a 4 Pady na každý štýl. 13 Interných užívateľských bánk a 13 Direct užívateľských bánk pozícií pre neobmedzené ukladanie
- Guitar Mode 2 režim pre ešte realistickejšie gitarové party.
- Chord Sequencer funkcie v režime Style Play dokáže nahrať akýkoľvek akordický rozvoj.
Chord Sequence možno ukladať v každom zo štýlov alebo na pozície v SongBook databáze.
- Search funkcie pre rýchle vyhľadávanie potrebných dát.
- Nová možnosť konvertovať štandardné Midi File súbory na štyl.
- Keyboard Set Library obsahuje kolekciu najlepších zvukov, pripravených na okamžitú hru
Keyboard Sety možno vyvolať dokonca z Direct pozície.
- Viacnásobné efektové procesory - 142* typov efektov:
4 Insert a 3 Master efekty pre sprievodné (Accompaniment) stopy.1 Insert a 2 Master efekty pre Keyboard stopy.
- Waves MaxxAudio Mastering Suite:
MaxxEQ™, MaxxBass™, MaxxTreble™, MaxxStereo™, MaxxVolume™
- TC Helicon® Vocal Processing:
Four-part Harmonizer, Double, μMod, Reverb, Delay, Filter, HardTune, Pitch Correction plus Compressor, EQ, Gate (Adaptive Mic Setting u Mic vstupu).
- Dvojitý MP3 / MIDI file prehrávač s možnosťou nahrávania, X-Fader a Vocal Remover.
Score, Chords, a Lyric displej. Kompatibilný s väčšinou formátov zobrazenia textov piesní, vrátane grafických (+G) pre MP3.Texty piesní sa dajú zobraziť v ich pôvodnom jazyku (mimo orientálnych a arabských jazykov).
- Rozšírená kompatibilita pre GM a XG skladby.
- Plne programovateľná SongBook databáza využívajúca štýly, SMF, Karaoke, a MP3
Okamžité vyvolanie akéhokoľvek nastavenia skladby. Užívateľom definovateľné Set Listy, priraditeľné tlačidlám na čelnom panely .Možnosť filtrovanie
- Rozšírená multi jazyková znaková sada.
- Interný pevný disk
Pa4X 76: standard / Pa4X 61: voliteľné rozšírenia.
- Slot na MicroSD karty (karta nie je súčasťou balenia) umožňuje ukladanie a zálohu dát.
- Voliteľný PaaS ozvučný systém - umožňuje pripojiť k nástroju reproduktory bez káblov alebo napájania.

Pa4X

PROFESSIONAL ARRANGER


Vyberte si toho správneho pomocníka, ktorý vám pomôže dosiahnuť špičkových hudobných výsledkov.

KORG sa už po dekády na hudobnom poli plne venuje vývoju inovatívnych technológií, čo najlepšie dokladujú jeho modely od legendárneho Donca-matic až po celosvetovo najlepšie hudobné pracovné stanice súčasnosti. Vlajková loď značky, teda model Pa4X Professional Arranger, potom v tejto tradícii pokračuje a prináša množstvo vylepšení v každom smere. Preto je tiež Pa4X Professional Arranger oveľa viac než len keyboard. Je to vlastne kompletná kapela, ktorú máte za chrbtom, sú to súčasne vaše sprievodné spevy alebo tiež váš zvukový či efektový inžinier, skrátka všetko v jednom - a sú vždy po ruke!

Pa4X je ideálny nástroj pre komponovanie alebo nahrávanie hudby, pod rukami hráča je to vskutku žijúci hudobný organizmus. A nikde inde nie je špičkový zvuk a plynulé ovládanie takou prioritou ako tu. Skutočne každý detail bol u tohto profesionálneho arranger keyboardu prepracovaný a vylepšený, takže nový Pa4X nemá konkurenciu. Úplne nový EDS-X (Enhanced Definition Synthesis - Expanded) zvukový engine ponúkne neprekonateľný realizmus a neuveriteľne detailné zvuky, využívajúc k tomu masívne zásobu PCM dát, ktorá je mimochodom 10 krát väčší než u predchádzajúcich modelov. Exkluzívna technológia DNC (Defined Nuance Control) potom s doteraz nebývalou presnosťou rozozvučia sólové nástroje. Výsledkom spolupráce so spoločnosťami Waves Audio a TC Helicon je bezchybné spracovanie audio dát a profesionálne vokálne efekty. Plus tu samozrejme nájdete tony nových zvukov, bicích sád alebo Štýlov, ktoré vám pomôžu realizovať sa bez obmedzenia v akomkoľvek hudobnom žánri.

Pa4X Professional Arranger
Arranžer keyboardy zn. KORG, počnúc pôvodným SAS-20; cez i, iS a iX série až po vysoko oceňovanú Pa sériu, používajú stovky tisíc profesionálnych muzikantov po celom svete. Pa4X sa teda pýši bohatou históriou, ktorú dopĺňa o úplne nové technológie a progresívne myšlienky, prevzaté od špičkových hudobných profesionálov. Výsledkom je kombinácia nekompromisnej zvukovej kvality, intuitívneho ovládania a inovatívnych funkcií - to všetko zabalené v modernom, odolnom a pritom štýlovom hliníkovom nástroji.

Parádny zvuk

Pa4X sa spolieha na vylepšený KORG EDS-X (Enhanced Definition Synthesis-Expanded) zvukový engine a hneď od začiatku k okamžitému hraniu ponúkne viac než 1.500* zvukov. Táto realistická kolekcia obsahuje nespočetné množstvo zvukov klasických a moderných keyboardov, elektronických a akustických nástrojov najrôznejších žánrov od techna až po folk. Medzi týmito zvukmi nájdete napríklad aj nové multi layer stereo koncertné piano (vrátane rezonancie damper pedálu), plus tiež zvuky elektrických pián prevzaté z vyhláseného piána KORG SV-1. Nový Pa4X bol ďalej vybavený aj početnými dychovými, sláčikovými a basovými nástrojmi - vrátane akustických a elektrických gitár. Jednotlivé zvuky boli starostlivo nahrávané pomocou najmodernejších metód, tak aby následne reprodukovaný zvuk bol presný do najmenších detailov.
Pomocou ovládacích prvkov, ako sú tri prepínače s priraditeľnou funkciou alebo štvorcestný joystick, možno za prispenia pokročilej technológie DNC (Defined Nuance Control) reprodukovať všetky, aj tie najdrobnejšie nuansy pri artikulácii tónu akustických nástrojov a vytvárať tak ultrarealistické, expresívne vystúpenia - to všetko pritom aj v reálnom čase. Oživte svoje sóla napríklad nezameniteľným saxofón, trúbkou alebo klarinetom; autentickejšie potom budú vďaka tejto technológii napríklad taký pizzicato v sekcii sláčikových nástrojov a pod.
Viac ako 90* autentických bicích sád - vrátane Ambient Drum - vdýchne život každej rytmickej pasáži; funkcia Drum Family Easy Editing pritom ponúka komplexnú kontrolu hlasitosti, výšky tónu, EQ, a iných parametrov. Ďalších 400 MB* užívateľskej pamäte umožňuje rýchlo a ľahko dopĺňať nové zvuky alebo využívať KORG, WAV, AIFF, a SoundFont™ formáty. U Pa4X si navyše môžete tiež vychutnať úplne komplexné možnosti nahrávania a editácie samplov.

Plynulé ovládanie; intuitívny design; fantastický feel

Obe ponúkané verzie, teda Pa4X 76 a Pa4X 61, sú vybavené úplne prirodzenou, polovyváženou klaviatúrou s dynamikou a funkciou aftertouch. Dotykovou citlivosť (dynamiku) pritom možno nastaviť podľa hernej techniky a ďalších potrieb každého hráča - či už ide o začínajúceho muzikanta alebo náročného profesionála.
Hlavný panel bol optimalizovaný tak, aby všetky ovládacie prvky boli umiestnené úplne ergonomicky a ich ovládanie tak bolo maximálne intuitívne a prehľadné. Veľký, jasne podsvietený a úplne nový kapacitný TouchView displej sa môže pochváliť prepracovaným grafickým rozhraním, ktoré je ešte lepšie čitateľné aj v horších svetelných podmienkach. Celú obrazovku možno pritom nakloniť dopredu či späť tak, aby ste v každej situácii dosiahli ideálny pozorovací uhol! Potrebujete nájsť tú skladbu, Štýl alebo súbor, ktorý chcete použiť? Viacúčelová funkcia vyhľadávania Search ho nájde za vás - a to rýchlo! Štýly a Keyboard Sety možno načítať priamo z USB disku - nie je potreba tieto dáta ukladať do vnútornej pamäte nástroja.
Pre tých, ktorí hľadajú riešenie "všetko v jednom" čiže all-in-one, je tu voliteľné príslušenstvo vo forme PaaS Speaker System. Tento jednoducho použiteľný doplnok umožňuje vychutnať si spektakulárny zvuk nástroja ako doma, tak vonku pri vystúpeniach. Jedná sa o ozvučný systém s dvoma zosilňovačmi a piatimi reproduktormi, ktorý sa prikladá priamo k vašej Pa4X. Najlepšie na tom ale je, že inštalácia tohto dodatočného ozvučenia je otázkou pár sekúnd, nepotrebujete k nej žiadne nástroje, káble ani napájanie.

Je to štýlové

Každý Štýl je vlastne kompletné hudobné prostredie, určené na prehrávanie konkrétneho hudobného žánru - a v Pa4X nájdete viac ako 500* týchto štýlov. Vyskúšajte si hru s týmito štýlmi, ktoré pokrývajú najrôznejšie hudobné žánre od minulosti až po najhorúcejšiu súčasnosť. Tieto štýly boli vytvorené medzinárodným tímom hudobných profesionálov tak, aby mohli ponúknuť nebývalé herné zážitky. V ponuke sú úplne nové Štýly, zatiaľ čo mnoho existujúcich bolo prepracovaných či doplnené novými zvukmi, vylepšenými efektami alebo upraveným mixováným zvukom. Vedľa bicích, perkusií a basov môže každý zo Štýlov ďalej ponúknuť inštrumentálne party, ktoré sa rozvíjajú podľa vašich akordov alebo vokálov, prípadne tiež tempa. V režime Guitar Mode 2 sú gitarové stopy jednotlivých Štýlov oveľa autentickejšie ako kedykoľvek predtým. Navyše každý zo Štýlov možno rozšíriť pomocou štyroch pádom. Každý Pad pritom môže obsiahnuť jednorazový alebo opakovaný riff, perkusný part, akcentované tóny alebo dokonca zvukový efekt. Do týchto padov si navyše môžete priamo naprogramovať vlastný riffy a frázy. A samozrejme každý Štýl je vybavený tradičnými prvkami, ako sú Intro, Variation, Break, Fill-In, Endings - a to dokonca s odčítáváním (count-in). Navyše je možné vytvárať vlastné, úplne nové Štýly, alebo upravovať tie ktoré už existujú.
Veľmi užitočná funkcia Chord Sequencer dokáže v režime Style Play rýchlo nahrávať a loop-ovať vaše akordické postupy; to sa hodí nielen pri cvičení, ale môžete si tak uvoľniť ľavú ruku pri živom vystupovaní. Takto nahraté Chord Sequence možno navyše ukladať ako Štýl alebo ako položku do databázy SongBook.

Tie najnovšie Štýly kedykoľvek po ruke!

Vďaka novej možnosti konvertovať SMF (Standard MIDI File) súbory na Štýl si môžete jednoducho a rýchlo vytvárať štýly z najnovších skladieb! Stačí len opatriť si príslušný Standard MIDI File súbor, nahrať ho do Pa4X a vstavaný konvertor ho rýchlo premení na komplexný Štýl, ktorý už môžete ukladať a ďalej s ním pracovať kedykoľvek podľa potreby. Túto kombináciu najmodernejších štýlov s neuveriteľnými zvukmi KORG musí oceniť každý hudobný fanúšik!

Efekty v štúdiovej kvalite

Značka KORG je vyhlásená svojimi efektmi štúdiovej kvality a Pa4X obsahuje skutočne to najlepšie z kolekcie týchto efektov. U sprievodných (Accompaniment) stop možno využívať 4 Insert a 3 Master efekty, zatiaľ čo pre real-time klávesové stopy použijete 1 Insert a 2 Master efekty. Na výber je cez 140 typov efektov, vrátane rôznych druhov reverbu, delay, vintage stomp box simulácií, simulácií zosilňovačov alebo reproboxov, a mnoho ďalšieho. Každá zo stôp ďalej ponúka EQ s možnosťou nastavenia pre Low, Mid a High, v režime Song Play možno uložiť používateľskú EQ stopu - takže vaše skladby budú znieť skvelo v každom akustickom prostredí. Finálne efekty sú výsledkom dlhodobej spolupráce medzi značkou KORG a spoločností Waves Audio®, celosvetovým lídrom v oblasti štúdiových mastering efektov. Priložená aplikácie Waves MAXX AUDIO™ ponúka čistejší a silnejší zvuk, ktorý tak ľahko môžete prispôsobiť vašim potrebám alebo s jej pomocou korigovať niekedy problematické živé vystúpenia.

TC Helicon® Voice Processor

Dlhoročná spolupráca medzi značkou KORG a svetovou špičkou v spracovaní vokálov tj. Spoločnosťou TC Helicon®, pokračuje aj pri modeli Pa4X. Technológia TC Helicon Voice Processor zaručuje, že spracovávané vokály budú v najvyššej možnej zvukovej kvalite: k dispozícii sú až 4 realistické hlasy, všetky je pritom možné kontrolovať pomocou keyboard alebo MIDI eventov. Dostupné efekty pre vokál zahŕňajú aj Double, μMod, Reverb, Delay, Filter, HardTune, Pitch Correction plus Compressor, EQ, Gate, a pod. Na čelný panel bolo pridané otočné tlačidlo (3) a tlačidlá (3) špeciálne pre rýchle a jednoduché riadenie najdôležitejších parametrov Voice Processora. Ďalšie exkluzívne funkcie sú potom adaptívne nastaveniu vstupu mikrofónu, ktorý tak monitoruje vstupný signál a automaticky koriguje parametre ako sú Adaptive Gate, EQ, Compression a the De-Esser tak, aby obstarávané vokály boli čisté a v štúdiovej kvalite. Stačí len zapnúť váš mikrofón na symetrický XLR vstup (podporuje phantom power) a Pa4X už urobí ten zvyšok!

XDS Dual Player / Recorder

Duálny prehrávač a rekordér čiže XDS Dual Player & Recorder je vybavený crossfade tiahlom, ktoré sľubuje nekonečnú zábavu a možnosť editácie záznamov; zatiaľ čo jeden prehrávate, môžete druhý nahrať a potom ich zmiešať navzájom - alebo napríklad vytvárať playlisty pre automatický playback. Súčasne možno prehrávať dva rôzne MP3 alebo MIDI súbory. MIDI súbory a dokonca aj MP3 súbory možno transponovať, spomaľovať alebo zrýchľovať. S pomocou funkcie Marker sa môžete okamžite presúvať na vopred určené miesta v skladbe alebo vytvárať slučky. Podporovaný je "MP3 + G" (tiež známy ako MP3 + Graphics) formát a ďalšie obľúbené formáty zobrazovania textov piesní. Táto funkcia tiež umožňuje zobrazovať texty a grafiku počas prehrávania MP3 súborov buď na displeji, alebo na externom monitore (prípadne oboje súčasne). Prostredníctvom funkcie Vocal Remover možno z prehrávaných MP3 súborov "odstrániť spev" - ideálne pre karaoke! 16-stopý rekordér ponúka sofistikované možnosti sekvencovania a editácia, rovnako ako rýchlu a jednoduchú tvorbu skladieb vďaka Backing Sequence a štýlom. Pa4X vie nahrať celé vaše živé vystúpenie, môžete na ňom prehrávať skladby, hrať na klávesy, spievať spolu s prehrávaním skladieb, a to všetko pritom nahrať a následne uložiť ako MP3 súbor. Tento MP3 súbor potom možno znovu a znovu prehrávať a postupne k nemu pridávať ďalšie klávesové stopy alebo spev, teda postupne vrstviť skladbu technikou známou ako "sound on sound". Za využitie dát, ukladaných v MIDI súboroch, môže Pa4X zobraziť notový zápis s názvami tónu alebo akordu, prípadne tiež texty piesní alebo akordové značky. Tento sofistikovaný spôsob zobrazenia možno pritom využiť ako na internom TouchView™ displeji, rovnako tak ale aj na externom video monitore. Názvy akordov možné zobrazovať v angličtine alebo taliančine.

Funkcie SongBook

SongBook je plne programovateľná a ľahko ovládateľná hudobná databáza, ktorú oceníte hlavne pri živom vystupovaní. Každý záznam tejto databázy obsahuje všetky nastavenia, potrebné na hranie konkrétnej skladby. Do SongBook možno tiež ukladať a následne sprístupniť potrebné Štýly, MIDI súbory alebo MP3 skladby, okamžite si v nej naopak vyvoláte potrebné nastavenia ako je názov skladby, žáner, označenie umelcov, zvuky, stlmené stopy, FX nastavenia, 4 keyboard sety, 4 pady, TC Helicon® presety a mnoho, mnoho ďalšieho. Všetko, čo potrebujete k bezchybnému prehraniu tej ktorej skladby, nájdete práve v databáze SongBook. Jedná sa pritom opäť o ďalšie exkluzívne funkcie značky KORG. Vylepšený filter umožňuje kombinované vyhľadávanie, teda napríklad môžete hľadať skladbu obsahujúcu v názve slovo "love" a súčasne hľadanie obmedziť len na žáner "ballad". SongBook ďalej ponúka prepracovanú funkciu Set List s praktickým tlačidlom na čelnom paneli pre okamžité vyvolávanie pri živých vystúpeniach. Pomocou SongBook Editore môžete na svojom počítači (s OS Windows) jednoducho a prehľadne zobraziť, vytvárať alebo editovať jednotlivé záznamy funkcie SongBook a ďalej tiež Set Listy. Databázu možno navyše synchronizovať s iOS a Android tabletmi (k tomu je však potrebná špeciálna softvérová ​​aplikácia).

Konektivita, ukladanie dát a updatovanie

Okrem výstupov Main Left a Right disponuje nový Pa4X ďalšími dvoma výstupmi s priraditeľnými funkciami. To sa môže hodiť napríklad pre izolovanie konkrétneho partu alebo pre výstup na externý mix. Výstup na slúchadlá je kvôli pohodlnejšiemu prístupu umiestnený hore na čelnom paneli. Pre vstup mikrofónu je využitý XLR konektor s podporou phantom power. Ako vstupy ponúka Pa4X pár symetrických 1/4" vstupov (Line 1) a stereo 1/8" jack (Line 2), využiteľné pre pripojenie smartphonov, mobilných zariadení a pod. K dispozícii sú ďalej konektory MIDI In, Out, a Thru, rovnako ako USB (Device) port. Kompozitný RCA video output umožňuje jednoduché prenesenie údajov z displeja na externý monitor.
Pa4X 76 obsahuje interný pevný disk (u varianty Pa4X 61 sa jedná o voliteľné rozšírenie), takže akékoľvek vaše dáta máte vždy po ruke. Na zadnom paneli je ďalej umiestnený veľmi praktický slot (s ochranným plastovým krytom) na micro SD karty, ktorý môžete využiť k prenosu, ukladanie a zálohovaniu dát. Pomocou dvoch USB Host portov - jeden na čelnom paneli, druhý na zadnom paneli - možno jednoducho prehrávať Štýly, MIDI súbory alebo MP3 súbory priamo z pripojeného USB disku, prípadne tiež do budúcnosti vykonávať aktualizácie systému.

Špecifikácie


Klaviatúra
Pa4X 61: 61 kláves (C2 - C7)
Pa4X 76: 76 klávesov (E1 - G7)
polovyvážené klávesy s Velocity a Aftertouch

Systém
Upgradovateľný operačný systém
Multitasking, funkcia nahrávania počas hry

Zvukový generátor
EDS-X (Enhanced Definition Synthesis-Expanded)
Filtre s rezonanciou - trojpásmový EQ pre každú stopu

Polyfónia
128 hlasov, 128 oscilátorov

Efekty
Accompaniment / Song:
4 Insert efekty; 3 Master efekty (142 * typov)
Keyboard Track
1 Insert efekt; 2 Master efekty (142 * typov)
Final Mastering efekty:
Waves Audio Ltd. MAXX Suite:
vrátane MaxxEQ™, MaxxBass™, MaxxTreble™, MaxxStereo™, MaxxVolume™
2659 €
3349 €
Výrobcom doporučená cena
Na sklade

Kontakty

Predajňa - Klavíry
945 01 Komárno, Župná 9
tel/fax: 00421 35 7730064
e-mail: atti@attishop.sk
RNDr. Attila Skuta
mobil: 0903 417842

OTVORENÉ
po-pi: 9:30-12:00 12:30-16:30
so: 9:30-12:00 ne: ZATVORENE
Po dohode možnosť návštevy aj mimo otváracích hodín.


Sociálna sieť


Newsletter